Auto rodzinne z USA – duży sedan, czy już VAN?

Wybór rodzinnego auta z USA

Zakup samochodu zawsze wiąże się z wieloma wyborami. Jednym z nich jest wybór nadwozia. Możliwości masz co najmniej kilka, a wybór wpłynie na sposób użytkowania samochodu, jego funkcjonalność i Twoje zadowolenie z jego użytkowania (a tym bardziej rodziny). Najpopularniejsze auta rodzinne z USA to oczywiście duże sedany, oraz VAN’y. Czym różnią się samochody o tych rodzajach nadwozia i który z nich warto wybrać, by nie żałować? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie!

rodzinne auto z usa minivan
auta rodzinne z usa import - sedan czy van

Sedan, VAN, Mini Van…

Wielkość nadwozia ma znaczenie!

Sedan jest jednym z najbardziej klasycznych i najczęściej spotykanych rodzajów nadwozia w USA. Amerykanie uwielbiają długie samochody, dlatego to właśnie sedany są jednymi z najczęściej wybieranych aut rodzinnych. Każdy sedan posiada 3-bryłowe nadwozie, co jest jego cechą charakterystyczną. Europejczykom sedan kojarzy się z pewnego rodzaju luksusem i słusznie, gdyż wszelkie limuzyny, czy klasyczne amerykańskie krążowniki to właśnie sedany. Ciekawostką jest fakt, ze z racji swoich sporych rozmiarów, sedany nie występują w segmencie A.

Sedan – klasyka gatunku

Różne segmenty sedanów z USA odpowiedzią na różne potrzeby

Pierwsze modele pojawiają się dopiero w segmencie B, a ich długość to około 4,4m. Najlepiej sprawdzają się w mieście, ale także na dłuższych trasach świetnie dają radę. W segmencie C znajduje się wiele modeli, a każdy z nich jest nieco dłuższy (długość sedana w segmencie C to około 4,5m). O wiele większymi rozmiarami cieszą się sedany z klasy D, należące już do klasy średniej. Są o wiele lepiej wyposażone, a ich długość to około 4,6-4,7m. Prawdziwy luksus rozpoczyna się w segmencie E. Idealne na długie trasy sedany mają długość nawet 5m, dlatego nie są zalecane do jazdy po mieście. Jeszcze więcej luksusu znajdziemy w segmencie F, do którego należą najdłuższe, najlepiej wyposażone limuzyny.

Najpopularniejszymi sedanami, które importujemy z USA to: Mercedes (LA, seria S oraz E) , BMW (seria 3, 5, 7), Audi (A5, A7, A8 oraz ich odpowiedniki w wersji S), Lexus (serii LS, IS, oraz LC), Chrysler 300 S/C, Ford Fusion lub Taurus , Toyota Camry oraz Porsche Panamera

rodzinny sedan z usa
mini van z usa import

Mini VAN, czy full-size VAN ?

Mini VAN a VAN – czym się różnią?

VAN to rodzaj podwozia, które jest najbardziej uniwersalne i wielozadaniowe ze wszystkich. Jednocześnie jest samochodem rodzinnym, które pomieści z łatwością 7 osób i zapewni im pełną wygodę i komfort jazdy. Z drugiej jest bardzo uniwersalne z racji dużego prześwitu, wysokich kół i wyższych progów. Oczywiście, mówimy tu jedynie o kwestii wizualnej, bo technicznie te auta nie są dostosowane do jazdy w terenie. Wnętrze typowego VAN’a z USA jest bardzo dobrze wyposażone, wręcz luksusowe. Różnica pomiędzy sedanem, a VAN’em jest raczej oczywista i widoczna gołym okiem. Różnica między VAN’em, a mini VAN’em jest nieco trudniej uchwytna, gdyż VAN jest po prostu większy doskonale sprawdza się jako samochód rodzinny, wygodny, komfortowy i często nawet campingowy ;). Amerykańskie Mini VAN’y są po prosu mniejsze i doskonale sprawdzają się jako auta podmiejskie, którymi czasem trzeba wyskoczyć na zakupy do centrum.

Jaki typ nadwozia wybrać?

Mini VAN, sedan, czy duży VAN?

Wszystko zależy od Twoich upodobań, a przede wszystkim od zastosowania samochodu. Jeżeli potrzebujesz auta do podróżowania z całą rodziną, szukaj takiego samochodu, który będzie pojemny, a jednocześnie dobrze wyposażony i bezpieczny. Tutaj mniejsze znaczenie ma wygląd, a o wiele większe poziom bezpieczeństwa. Jeżeli szukasz samochodu do jazdy po mieście, wybierz niewielkiego mini VAN’a, który z pewnością także spełni Twoje oczekiwania. Potrzebujesz samochodu wielofunkcyjnego, które sprawdzi się na codzienne dojazdy do pracy, czy podrzucanie dzieci do szkoły? Mini VAN może być tym, czego szukasz.

 

VAN’y oraz mini VAN’y, które importujemy najczęściej z USA to: Honda Odyssey, Chrysler Town & Country (od 2017 Chrysler Pacifica), Dodge Grand Caravan, Toyota Sienna oraz Dodge Journey

van rodzinny z usa import samochodów
rodzinne auto z usa import do polski

Jak wybrać i kupić najlepsze rodzinne z USA?

Wciąż masz wątpliwości, które auto będzie najlepsze dla Twojej rodziny?

Pomożemy! Skontaktuj się z nami.

Porozmawiamy o Twoich potrzebach, możliwościach budżetowych jak także o ekonomicznych aspektach importu rodzinnego auta z USA.

Zaproponujemy kilka aut, które zmieszczą się w Twoim budżecie, a przede wszystkim spełnią oczekiwania całej rodziny. Ekspert Seaside Cars pomoże wybrać rodzinnego VAN’a, czy uniwersalnego sedana, którego później wspólnie kupimy i sprowadzimy dla Ciebie.

Nasza firma stawia przede wszystkim na bezpieczeństwo i zadowolenie Twoje i Twojej rodziny. Dlatego nie zastanawiaj się i zadzwoń do nas. To nic nie kosztuje 🙂

Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania w trakcie rozmowy telefonicznej lub za pomocą korespondencji mailowej.


   Seaside Cars
  Przemysłowa 19
  80-297 Banino

  Godziny pracy:
  Poniedziałek – Piątek: 09:00 – 18:00
  Sobota: 09:00 – 13:00
  Niedziela: Nieczynne

  Auto rodzinne z USA: Mini VAN, Sedan, czy VAN z USA

  Amerykańskie auta rodzinne to klasyka gatunku i chyba top wygody, komfortu oraz uniwersalności wśród samochodów z przeznaczeniem dla wszystkich domowników. Przede wszystkim amerykanie uwielbiają wygodę, a wyposażenie ich samochodów jest praktycznie zawsze w najpełniejszej wersji. Kupując rodzinne auto z USA (czy to amerykański VAN, czy sedan) mamy pewność, że takie auto spełni oczekiwania domowników od najmłodszego do najstarszego. Chevrolet Pacyfica, czy Ford Fusion (teraz także w wersjach hybrydowych) to auta doskonale spisujące się w mieście i w trasie. Przestronność, mnogość schowków, czy funkcjonalność pozwala na doskonałe warunki podróży (nawet tych długich). Ps. Oczywiście wspomniane wyposażenie zwiększa późniejszą wartość przy odsprzedaży. Amerykańskie auta rodzinne mają ten plus, że ich przebiegi często są autostradowe, dzięki czemu ich stan techniczny jest dużo lepszy niż aut z naszego rynku rodzimego, czy europejskiego. Poza tym – nie ukrywajmy. Cena VAN’a z USAm czy amerykańskiego typowego sedana jest dużo niższa niż podobnej klasy auta u nas. Wybierając amerykańskie auto rodzinne, zyskujesz więc pewność, że to najlepsza oferta, jaką możesz znaleźć obecnie na rynku.

   

  Import aut z USA

  Jeżeli Twoja rodzina uwielbia podróżować, a do tego jej komfort jest dla Ciebie ważny to nie ma lepszego rozwiązania niż amerykańskie auto rodzinne. Dodaj do tego wyposażenie, ale także ekonomię jazdy (auta amerykańskie uwielbiają instalacje LPG) to taki samochód z USA będzie dla Ciebie doskonałym wyborem. Skontaktuj się z nami, a my chętnie zajmiemy się całym procesem, od  zakupu samochodu, po jego sprowadzenie, ewentualną naprawę i dostosowanie do europejskiego prawa.  Zagwarantuj swojej rodzinie bezpieczeństwo i luksus na jaki zasługuje.