Auta z USA

naprawa krok po kroku

Fakt, że auta sprowadzane z USA w większości posiadają większe lub mniejsze uszkodzenia jest oczywisty. W końcu znaczna ich część pochodzi z aukcji samochodowych firm ubezpieczeniowych, ale dzięki temu możemy kupić je w bardzo atrakcyjnych cenach. Amerykanie rzadko naprawiają auta po stłuczkach, bo koszt samej „robocizny” jest tak wysoki, że prościej jest wypłacić odszkodowanie i kupić nowe auto. Należy też wspomnieć, że auta z USA, które trafiają „pod młotek” często mają tak małe uszkodzenia, że wymiana np. zderzaka, czy drzwi to jedyne co musimy naprawić 😊. W Seaside Cars doradzamy i wybieramy dla naszych klientów auta, które czasem wymagają wręcz tylko kosmetycznych zabiegów lakierniczych.  
naprawa auta z usa import 2ok
auto z usa - naprawa

Jak naprawić sprowadzone auto?

Naprawa samochodu ze Stanów Zjednoczonych może przysporzyć także problemów. Dostępność części, umiejętność ich znalezienia, czy informacje na temat właściwego doboru części wg numerów katalogowych może spędzać sen z powiek. Bywają sytuacje, gdzie w danym modelu, nawet z tego samego rocznika zastosowano dwa różne typy modułów sterowania, czy podzespołów zawieszenia. Dlatego wiedza i doświadczenie w naprawie amerykańskich aut gra tu kluczową rolę. Jako importer aut z USA z wieloletnim stażem mamy wypracowane kontakty, dzięki którym mają Państwo pewność, że części będą pasować, a ich cena będzie adekwatna do jakości.
Poniżej postaramy się przedstawić jak wygląda proces naprawy auta z Seaside Cars

Auto trafia na nasz warsztat

 1. Umawiamy oględziny rzeczoznawcy i czekamy na jego opinię.
 2. Po otrzymaniu opinii rzeczoznawcy kolejkujemy auto do blacharni, lakierni lub mechanika.
 3. W międzyczasie rozpoczynamy poszukiwania części do auta (blacharskich, czy mechanicznych)
 4. Dopiero, gdy poprzednie auta opuszczą warsztat Państwa samochód jest rozbierany z uszkodzonych elementów i szczegółowo analizowany pod kątem uszkodzeń.
 5. Przygotowujemy pełną listę oraz kosztorys części do wymiany lub naprawy.

koszt naprawy auta z usa
malowanie aut z usa

Kompletowanie części, odbudowa blacharska, naprawa mechaniczna i lakierowanie

 1. Posiadając komplet części rozpoczynamy naprawę tych, które można wykorzystać. Na tym etapie blacharz i lakiernik współpracują „pasując” nowe, stare oraz naprawione elementy auta.
 2. Jeżeli zachodzi potrzeba wymiany bądź naprawy np. zawieszenia auta – wkracza mechanik.
 3. Auta z USA posiadają inną konfigurację oświetlenia niż pojazdy europejskie. Tutaj potrzebne jest wparcie elektryka oraz elektronika, którzy zajmują się konwersją oświetlenia w amerykańskim samochodzie.
 4. Finalnie auto jest myte, prane oraz sprzątane w zależności od tego jakich usług zażyczy sobie nasz klient.

Zapraszamy po odbiór 🙂

serwis samochodów z usa - naprawa

Drodzy Klienci

Od momentu przygotowania auta do naprawy, po jego przekazanie w Państwa ręce staramy się na bieżąco informować o postępach napraw i w miarę dostępności czasu przekazywać Państwu relacje zdjęciowe bądź wideo.

Dlatego bardzo prosimy o wyrozumiałość, ponieważ nie jesteśmy w stanie codziennie przesyłać stanu prac. Proces naprawy, czy wyszukiwanie części jest pracochłonny, a nadzór nad kolejnymi etapami prac jest dla nas priorytetem!

Proces naprawy krok po kroku

Gdy Państwa samochód dociera do europejskiego portu w tle rozpoczyna się proces planowania naprawy, czy konwersji oświetlenia auta do przepisów unijnych.

Tutaj musimy także wspomnieć, że w dzisiejszych czasach terminy u blacharzy, lakierników, elektroników i mechaników samochodowych są dość napięte. Ze swojej strony dokładamy wszelkich starań, aby auto, które będziemy kompleksowo naprawiać jak najszybciej po dojechaniu na nasz plac trafiło do warsztatu. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że chcieliby Państwo mieć swój samochód jak najszybciej w swoich rękach gotowy do jazdy 😊

Postaramy się przybliżyć całą drogę jaką musi przejść auto, abyście mogli w pełni cieszyć się nowym nabytkiem.

Przejdźmy krok po kroku cały proces naprawy auta z USA:

 1. Po dostarczeniu auta do naszego warsztatu przede wszystkim umawiamy się na oględziny rzeczoznawcy (do tego czasu nie możemy praktycznie dotknąć auta), który oceni realne uszkodzenia i przygotuje pełen kosztorys i listę elementów do wymiany/naprawy. Na rzeczoznawcę czekamy od kilku dni, nawet do 2 tygodni.
 2. W międzyczasie pracownicy blacharni, lakierni, czy mechanicy są już powiadomieni o kolejnym aucie, które czeka na naprawę. Dlaczego, skoro nie można go naprawiać do czasu otrzymania opinii rzeczoznawcy? Dlatego, aby niektóre elementy (które widać gołym okiem) wymagające wymiany można było kupować i zamawiać. Niektóre elementy wymagają sprowadzenia, a to również trwa czasem nawet miesiąc.
 3. Po otrzymaniu opinii rzeczoznawcy mamy obraz elementów, które wymagają naprawy lub wymiany. Wówczas auto gotowe jest na „wprowadzenie do warsztatu”. Należy też pamiętać o tym, że żaden dobry serwis samochodowy, niezależnie czy to blacharz, czy mechanik nie czeka z założonymi rękoma na klienta. Niestety, ale dobry specjalista ma wręcz kolejkę klientów, dlatego należy uzbroić się w cierpliwość. Oczywiście o każdym kroku, postępach informujemy klienta na bieżąco.
 4. Rozpoczynając naprawę auta z USA musimy mieć pełen obraz prac. Zaczynamy od demontażu części, które umożliwią szczegółową analizę uszkodzeń, których nie widać na pierwszy rzut oka oraz takich do których rzeczoznawca nie mógł się dostać.
 5. Przygotowujemy pełen kosztorys naprawy. Od Państwa zależy, czy części, które będziemy zamawiać będą oryginalne, czy poruszamy się w ramach zamienników. Po ustaleniu jakiej klasy części, elementów karoserii poszukujemy rozpoczynamy przygotowanie szczegółowego kosztorysu, który dostarczamy Państwu do akceptacji. Naturalnie mogą Państwo uczestniczyć w procesie poszukiwania części oraz ich zamawianiu na własną rękę.
 6. Czekając na dostarczenie części kontynuujemy przygotowanie pojazdu. Wycinamy lub demontujemy uszkodzone elementy, wykręcamy podzespoły wymagające naprawy lub serwisu, czyścimy podzespoły nadające się do dalszej eksploatacji.
 7. Po dotarciu części (a szczególnie elementów blacharskich) blacharz i lakiernik rozpoczynają ich „pasowanie” na aucie, aby mieć pewność, że wszystko do siebie pasuje. Następnie rozpoczyna się proces przygotowania do malowania. W międzyczasie blacharz (o ile jest to konieczne) naprawia, wstawia, pasuje mocowania, elementy nośne dla części karoserii.
 8. Części mechaniczne także trafiają na swoje miejsce. Mechanik musi mieć pewność oddając auto do dalszego procesu, że wszystko jest sprawdzone i przetestowane właśnie mechanicznie. Później proces rozkręcania i zdejmowania blacharki byłby problematyczny.
 9. Po złożeniu wszystkich części mechanicznych, po spasowaniu pomalowanych elementów blacharskich auto musi zostać dostosowane do wymagań unii europejskiej w zakresie oświetlenia. Samochód trafia do elektronika i elektryka, którzy:
  1. Dokonują stosownej modyfikacji oświetlenia (dodają także tylne światło przeciwmgielne)
  2. Kodują lub zmieniają moduły sterujące oświetleniem
  3. Zmieniają lampy przednie na wersje europejskie lub jeżeli jest to możliwe dostosowują kąty padania światła właściwe dla przepisów europejskich, bo jak wiadomo przednie światła w autach amerykańskich ustawione są symetrycznie.

 

Po naprawieniu samochodu wisienką na torcie jest jego mycie, odkurzanie, czy pranie. To także możemy wykonać dla naszych klientów 😊

W dużym skrócie tak właśnie wygląda proces kompleksowej naprawy auta z USA. Cały proces może trwać od kilku tygodni, czasem nawet do kilku miesięcy. Wszystko zależy od:

 • Wyboru części (oryginały / zamienniki)
 • Dostępności części na magazynach
 • Ilości i zakresu napraw innych samochodów na warsztacie
 • Obłożenia pracy specjalistów

 

Z uwagi na dużą ilość pracy i kompleksowe podejście, które oferujemy nie jesteśmy w stanie wysyłać codziennie zdjęć i zdawać relacji z postępów w pracach. Gwarantujemy, że sami dokładamy wszelkich starań, abyście byli Państwo informowani o kluczowych etapach prac. Nam także zależy, aby auto było naprawione jak najszybciej i najlepiej 😊. Mimo doskonale nam znanej niecierpliwości na swoje auto nasi klienci są zadowoleni z oferowanych usług o czym świadczą świetne opinie po dokonanych naprawach 😊.

Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania w trakcie rozmowy telefonicznej lub za pomocą korespondencji mailowej.