Bez kategorii

Ekologiczne auta z USA – samochód hybrydowy, czy elektryczny?

auta elektryczne i hybrydowe z usa

Auta elektryczne i hybrydowe

powoli wkradają się w łaski polskich kierowców, którzy chcą odpowiedzialnie podchodzić do zakupu swojego pojazdu. Ekologia to jeden z elementów, który jest ważny dla użytkowników, ale nie tylko. Wahająca się cena paliwa, niepewność związana z dostarczaniem oleju napędowego i galopująca inflacja, to wszystko powoduje, że w domowym zaciszu zastanawiamy się nad autem, które będzie ekologiczne i tanie w eksploatacji. W tym artykule przedstawimy Ci, czym różnią się samochody elektryczne i hybrydowe oraz jakie samochody możesz sprowadzić z USA.

 

Samochód elektryczny z USA

Samochody z napędem elektrycznym wyglądem ani działaniem nie różnią się od samochodów o tradycyjnym napędzie z silnikiem spalinowym, z tą różnicą, że do jazdy wykorzystuje energię elektryczną. A zamiast silnika spalinowego pod maską znajduje się zestaw akumulatorów, zwanych często baterią. Zaletą samochodu jest to, że silnik elektryczny nie generuje hałasu. Samochód elektryczny jest bardzo cichy, ale też może się poruszać w miejscach niedostępnych dla tradycyjnych samochodów.

 

Samochód hybrydowy z USA

Samochód z napędem hybrydowym jest rozwiązaniem pomiędzy tradycyjnym samochodem spalinowym, a samochodem z napędem elektrycznym, ponieważ posiada dwa źródła napędu. Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest połączenie silnika spalinowego z silnikiem elektrycznym. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które umożliwia nam redukowanie kosztów, ponieważ przeważnie w autach tego typu wykorzystywany jest do napędu silnik elektryczny, a spalinowy służy doładowaniu baterii lub w sytuacjach większego zapotrzebowania na „moc” dołącza się do napędzania auta.

 

Jakie są najpopularniejsze modele samochodów hybrydowych oraz elektrycznych z USA?

Każda popularna marka samochodów, która chce trafiać do szerokiej grupy odbiorców, musi wziąć pod uwagę produkcję zarówno samochodów hybrydowych, jak i elektrycznych. To trend, który mocno rozwija się od lat na całym świecie. Wszyscy wiemy, że źródła paliw konwencjonalnych kiedyś się wyczerpią.

Takie samochody możesz również sprawdzić ze Stanów Zjednoczonych za pośrednictwem sprawdzonej firmy/ importera aut z USA – jak my :). Zanim jednak podejmiesz decyzję o zakupie, przyjrzyj się naszym propozycjom.

 

Tesla

tesla auto elektryczne z usaCzy ktoś nie słyszał o Tesli? To pionierzy w produkcji samochodów elektrycznych na skalę światową. To jedne z najbardziej luksusowych samochodów, jakie możesz mieć w swojej kolekcji. Dostępne są cztery modele samochodów: Model S, Model 3, Model X i Model Y, który jest najnowszym produktem firmy. Każdy z tych samochodów posiada napęd elektryczny, którego akumulator jest w stanie wytrzymać przejechanie 240 tys. kilometrów. Jest to wytrzymałość baterii, która nie równa się z żadnym innym samochodem.

 

Toyota

hybrydowa toyota z usaJeśli Teslę możemy nazwać pionierem na rynku samochodów elektrycznych, to Toyota możemy zdecydowanie nazwać pionierem na rynku samochodów hybrydowych. Toyota już w 1997 roku wypuściła na rynek pierwszy samochód hybrydowy, jakim był Prius, a obecnie wraz z marką Lexus posiadają ponad 40 modeli samochodów z tej kategorii. Auta hybrydowe, które są obecnie dostępne to m.in. Yaris, Corolla, Camry, Toyota C-HR, Rav4, Highlander. Każdy z tych samochodów jest inny i możesz wybrać najbardziej odpowiedni dla Ciebie. Możesz wybrać mniejszy samochód, idealny do poruszania się po mieście, ale również większy, dla dużych rodzin.

 

Hyundai

hyundai kona z usaW ofercie firmy Hyundai znajduje się sekcja eko z szerokim wyborem samochodów elektrycznych oraz hybrydowych. Dostępne modele mają bardzo nowoczesnych kształt, bardzo futurystyczny, ale równocześnie minimalistyczny. Wśród samochodów elekeytrycznych dostępne modele to IONIQ 5 i 6 oraz KONA, a wśród samochodów hybrydowych dostępne są: KONA, Tuscon, Santa Fe. Dodatkową innowacją jest zastosowanie wodorowych ogniw paliwowych w najnowszym modelu Hyundai NEXO. To już kolejna generacja ekologicznych samochodów.

 

Mercedes

mercedes eqc elektryczny usaProducent samochodów Mercedes w swojej ofercie posiada zarówno samochody elektryczne, jak i hybrydowe. Ostatnimi czasy rekordy popularności bije Mercedes EQC, który swoim majestatycznym wyglądem nie odbiega od flagowców tej kategorii. Natomiast producent aut spod symbolu gwiazdy posiada w ofercie także mniejszego crossovera – model EQA oraz limuzynę – model EQS. Mamy do wyboru także auta Plun-In-Hybrid takie jak Mercedes CLS, czy GLE. Bardzo szeroka oferta samochodów różnego typu na przyciąga wielu klientów. Możesz wybrać samochód na podstawie swoich preferencji oraz taki model, jaki będzie dla Ciebie najbardziej ekonomiczny.

 

Chevrolet

chevrolet bolt z usaMarka samochodów Chevrolet dopiero rozpoczyna produkcję swoich samochodów na większą skalę. Do tej pory mamy do wyboru dwa rodzaje samochodów Bolt EV oraz Bolt EUV. Natomiast w kolejce czekają kolejne trzy modele: Silverado EV, Blazer EV oraz Equinox EV. Pomimo niewielkiej ilości modeli, to firma Chevrolet już komunikuje się, jako firma, która dąży do zmiany świata i produkcji samochodów na lepsze.

 

 

Mamy nadzieję, że to krótkie zestawienie aut elektrycznych i hybrydowych, które są często sprowadzane ze Stanów Zjednoczonych pozwoli Ci rozeznać się w ofercie tej kategorii. W kolejnych artykułach opiszemy następne propozycje samochodów ekologicznych z USA.

 

 

Samochody elektryczne i hybrydowe to przyszłość motoryzacji, która rozpoczęła się około 30 lat i powoli te modele wprowadzane są na rynek polski. Pamiętaj, że z roku na rok samochodów tego typu będzie przybywać, dlatego już teraz sprawdź możliwość sprowadzenia odpowiedniego dla siebie samochodu z USA.