Auta elektryczne i hybrydowe z USA

Auta elektryczne i hybrydowe z USA – czy warto?

Czy wiesz, że zakup samochodu elektrycznego z USA zwraca się już po 4 latach? Choć ich zakup wiąże się ze spory wydatkiem, inwestycja niewątpliwie jest opłacalna. Jeżeli zastanawiasz się, czy warto kupić samochód elektryczny, rozwiejemy Twoje wątpliwości i pomożemy w wyborze najlepszego modelu dostosowanego do Twoich potrzeb!

toyota hybryda import usa
hybryda z USA - tesla import usa

Auto hybrydowe i elektryczne – jak to jeździ?

Auto hybrydowe, czy amerykański elektryk?

Ogólne działanie samochodów elektrycznych lub hybrydowych niczym nie różni się od działania samochodów z silnikiem spalinowym (oczywiście pod kątem samej jazdy). Różnica jest jedynie w rodzaju energii trafiającej do napędu. W przypadku samochodu elektrycznego jest to oczywiście energia elektryczna. W przypadku hybrydy „siła” napędowa rodzi się ze współpracy silnika spalinowego oraz elektrycznego. Różnicę można zauważyć także w prostszym, cichszym i czystszym układzie działającym pod maską takiego samochodu. Wytworzona energia elektryczna jest zmagazynowana w akumulatorach, które przekazują ją do silnika. Ten z kolei wykorzystując zespół przekładni mechanicznych, napędza koła samochodu, wprawiając je w ruch. Dostępny od zerowej prędkości moment obrotowy silnika sprawia, że podczas wciskania gazu, moc aż wciska w fotel. Taki efekt trudno jest uzyskać w samochodzie z silnikiem benzynowym czy w dieslu.

Zalety samochodów elektrycznych i hybryd

Taniej w wielu aspektach – eksploatacja auta elektrycznego

Dużą zaletą samochodów elektrycznych jest ich długa żywotność. Z racji tego, że silnik elektryczny nie emituje procesu spalania paliwa i powietrza, nie ma konieczności chłodzenia silnik czy smarowania elementów ruchomych. Dzięki temu, układ pozostaje czysty, a jego żywotność wydłuża się. Zmniejszają się także koszty utrzymania, które są o wiele niższe niż w przypadku samochodu benzynowego. Wiele osób martwi się, że bateria w samochodzie szybko ulegnie zniszczeniu. Okazuje się jednak, że eksploatowana w odpowiedni sposób bateria, z łatwością wytrzyma nawet 10 lat użytkowania. Koszt jednorazowego ładowania samochodu jest wiele niższy niż koszt jednorazowego jego tankowania. Oszczędności to jak widać, największa zaleta samochodów elektrycznych, którą warto wziąć pod uwagę.

import samochodów elektrycznych z usa
elektryczny lexus hybryda z usa

Autem hybrydowym pojedziesz taniej

Samochody hybrydowe z USA posiadają nisko umieszczony środek masy przez zamontowane tam baterie. To sprawia, że stabilność tego rodzaju pojazdów jest bardzo wysoka. Ponadto, auta hybrydowe świetnie radzą sobie na zakrętach, wytrzymując większe siły odśrodkowe. Wystarczy zaledwie sekunda, by znacząco przyspieszyć, co wpływa na poziom bezpieczeństwa np. w przypadku wyprzedzania (w końcu mamy dwa silniki, które ze sobą współpracują). Do zalet aut hybrydowych niewątpliwie należy także troska o środowisko naturalne. Sam fakt, że silniki samochodów elektrycznych nie emitują spalin, a dzięki ich wykorzystaniu silnik benzynowy nie musi pracować na pełnych obrotach (a w trybie ECO często w ogóle jest wyłączony) ich wpływ na ekologię jest znaczący. O fakcie znaczącego zmniejszenia spalania hybrydy nawet nie trzeba wspominać, bo ta technologia jest użytkowana praktycznie od 20 lat i co roku jest udoskonalana.

Moda, czy sensowna inwestycja?

Tanie auto elektryczne, czy samochód hybrydowy?

Nie ma się co oszukiwać, samochód elektryczny lub hybryda to spory wydatek, który jednak szybko się zwraca. Wystarczy wziąć pod uwagę koszty eksploatacyjne. Bateria przy odpowiednim użytkowaniu może przeżyć nawet 15-20 lat. Nie zdarzają się awarie układu napędowego, nie ma konieczności częstego serwisowania samochodu. Koszty eksploatacyjne są o wiele niższe niż koszty eksploatacji samochodu z typowym silnikiem spalinowym. Ma to ogromne znaczenie nie tylko dla prywatnych właścicieli, jak i dla właścicieli firm o rozbudowanej flocie. Dużą zaletą elektryków jest wyjątkowo cicha praca i brak uciążliwego serwisowania silnika. Niewątpliwą zaletą hybryd natomiast jest możliwość pokonywania dużych odległości w znacznie niższych kosztach (szczególnie dziś). Jeśli spełnią się prognozy specjalistów, za kilka lat poruszanie się po mieście możliwe będzie tylko i wyłącznie samochodami elektrycznymi i hybrydami. Inwestycja w taki pojazd dzisiaj może okazać się strzałem w dziesiątkę w czasach, gdy ich popularność rośnie.

tanie auto elektryczne z usa import
import samochodów elektrycznych z usa

Samochód elektryczny / hybryda z USA – czy warto?

Import samochodów elektrycznych i hybryd z USA jest bardzo opłacalny. Warto wiedzieć, że sam import samochodów elektrycznych z USA wiąże się z pewnymi przywilejami. Przede wszystkim, zniesiona została akcyza, która wynosiła równowartość 3,1% wartości samochodu. To naprawdę spora oszczędność! Akcyza została zniesiona, by zachęcić do zakupu samochodów na prąd. Są one uważane za przyszłość w czasach, gdy miasta są fatalnie zanieczyszczone, a odpowiedzialność za to w dużej mierze ponoszą silniki spalinowe. Sprowadzanie samochodów hybrydowych z USA ma też jedną niewątpliwą zaletę – pozwala na nabycie samochodu oryginalnego, wyjątkowego i niespotykanego często na europejskich drogach. Silnik elektryczny to nie tylko Tesla! Hybryda to nie tylko Toyota Prius! Na rynku dostępnych jest wiele ciekawych modeli samochodów elektrycznych, które są nie tylko ekologiczne i zgodne z naturą i przyrodą, ale także wygodne i w pełni bezpieczne.

Jak sprowadzić elektryka lub hybrydę?

Seaside Cars – importer aut z USA

Od lat import aut z USA to nasza pasja. Sprowadziliśmy dziesiątki (jeżeli nie setki) takich samochodów. Część z nich naprawiliśmy w naszych serwisach partnerskich, gdzie do dziś cieszą oko (i portfel) naszych klientów.

Inwestorzy twierdzą, że to właśnie elektryczne samochody oraz auta hybrydowe są naszą przyszłością i inwestują w nie już dzisiaj. Pokłady ropy niestety nie są niewyczerpywalne…

Jeśli losy naszej planety nie są Ci obojętne, a do tego chcesz zabezpieczyć się na przyszłość, zaoszczędzić na eksploatacji znajdź samochód elektryczny dla siebie już dziś!

Z resztą! My go znajdziemy dla Ciebie.

Wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz.

import auta elektrycznego z usa

Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania w trakcie rozmowy telefonicznej lub za pomocą korespondencji mailowej.


   Seaside Cars
  Przemysłowa 19
  80-297 Banino

  Godziny pracy:
  Poniedziałek – Piątek: 09:00 – 18:00
  Sobota: 09:00 – 13:00
  Niedziela: Nieczynne

  Dlaczego warto kupić auto elektryczne lub samochód hybrydowy z USA?

  Amerykańskie samochody elektryczne i hybrydowe są dla nas całkiem korzystną ofertą z wielu względów. Przede wszystkim, amerykanie dbają o te samochody, a ich wyposażenie jest bardzo często w pełnej wersji dostępnej u dealera. Dzięki temu mamy pewność, że taki samochód nawet po naprawie będzie nam służył jeszcze długie lata. Oczywiście wspomniane wyposażenie zwiększa późniejszą wartość przy odsprzedaży. Ponadto, w większości przypadków samochody z USA na rynku wtórnym mają o wiele niższy przebieg niż samochody używane na naszym rodzimym rynku. Amerykańskie elektryki i hybrydy zazwyczaj są także tańsze niż ich europejskie odpowiedniki. Bierze się to przede wszystkim z niższych kosztów produkcji, a jednocześnie z wysokich cen w serwisach samochodowych. W USA samochodów nie opłaca się naprawiać, stąd wiele ofert  świetnych samochodów z bardzo drobnymi mankamentami, które w żaden sposób nie wpływają na jakość jazdy. Wybierając auto hybrydowe, czy elektryczne z USA, zyskujesz więc pewność, że to najlepsza oferta, jaką możesz znaleźć.

  Import aut z USA

  Jeżeli uwielbiasz prawdziwe emocje płynące z jazdy, a do tego ogromne znaczenie ma dla Ciebie wyposażenie, ekologia ale także ekonomia jazdy samochód z USA będzie dla Ciebie doskonałym wyborem. Skontaktuj się z nami, a my chętnie zajmiemy się całym procesem, od  zakupu samochodu, po jego sprowadzenie, ewentualną naprawę i dostosowanie do europejskiego prawa.  Ciesz się emocjami z jazdy, bezawaryjnością i konkurencyjną ceną samochodu z USA!