Bez kategorii

Dlaczego warto sprowadzić samochód ze Stanów Zjednoczonych?

czy warto kupic auto z usa
Zastanawiasz się, czy warto jest zakupić auto ze Stanów Zjednoczonych? Cóż, istnieje wiele powodów, dla których powinieneś zdecydować się na ten krok. Poniżej przytoczymy Ci kilka rozsądnych argumentów, dzięki którym sam zadecydujesz, że jest to naprawdę dobry pomysł.

 

Samochody z USA są lepszej jakości

Ten argument jest nie do zbicia. Co prawda, sprowadzone auto prawdopodobnie będzie wymagało pobytu w warsztacie naprawczym, jednak sama cena samochodu będzie wciąż bardzo atrakcyjna. Generalnie, istnieje zasada, co do której im bardziej luksusowe i wartościowe auto sprowadzamy z USA, tym więcej oszczędności zostanie w naszym portfelu. To wszystko dlatego, że samochody posiadają lepsze wykonanie i są zdecydowanie lepiej wyposażone niż te, dostępne na rynku europejskim.

 

Samochody z USA jakich nie ma w Europie

Marzy Ci się konkretny model samochodu? Jednak w Europie jest on ciężko dostępny? Koniecznie sprawdź w Stanach, masz duże szanse znaleźć tam to, czego szukasz. Bardzo często przykładowym samochodem sprowadzanym ze Stanów jest Mustang. Ten klasyczny, elegancki i sportowy model jest dość ciężki do znalezienia w atrakcyjnej cenie nie tylko w Polsce, ale w całej Europie. Jednak, robi wrażenie. Oczywiście, należy wziąć pod uwagę, co w tym aucie zostało uszkodzone, oraz koniecznie przejrzeć całą historię od momentu wejścia samochodu na rynek, zanim podejmiemy decyzję o wzięciu udziału w aukcji. Kluczowym elementem jest pozyskanie wiarygodnych informacji najszybciej jak to możliwe, oraz opracowanie maksymalnego budżetu, jaki jesteśmy w stanie wydać na samochód naszych marzeń. Warto wziąć pod uwagę oszacowane koszty naprawy auta na podstawie tego, co znajduje się w raportach.

 

Korzystniejszy przelicznik walutowy

Nie bez znaczenia jest fakt powiązany z kursem złotówki do dolara. Co prawda, aktualnie kurs dolara poszybował w górę, dlatego w przeliczeniu na złotówki samochody z importu z USA będą odpowiednio droższe. Jednak, wciąż w bardzo dobrej cenie możemy dostać samochody, które świetnie będą prezentowały się na polskich drogach i jakimi będziemy mogli szpanować przed rodziną, znajomymi, a przede wszystkim naszymi sąsiadami ;). Serio! Mimo obecnego kursu dolara import auta wciąż jest baaardzo opłacalny!

 

Sprawdzona historia pojazdów i rzetelne informacje

W zasadzie możemy bardziej polegać na rzetelności informacji dotyczących samochodów w przypadku ich importu z USA, niż na rzetelności informacji o samochodach sprzedawanych w naszym własnym kraju. Dlatego, decydując się na naprawdę fajne auto, lepiej jest sprowadzić je ze Stanów, niż polegać na interesach w Polsce ;). Ponadto, dodajmy do tego bogatsze wyposażenie, na które możemy liczyć w przypadku aut z importu ze Stanów. O takim wyposażeniu w Polsce możemy w zasadzie zapomnieć.

 

Lepsze materiały zastosowane do konstrukcji aut z USA

W rzeczy samej, auta sprowadzane z importu z USA są w lepszym stanie po tego samego rodzaju wypadkach samochodowych, niż samochody z rynku europejskiego. Dzieje się tak, ponieważ do ich konstrukcji użyto najlepszych materiałów wysokiej jakości. Ponadto, w samochodach z Ameryki czeka na nas wiele udogodnień. Ciekawostką jest fakt, że przeciętne auto pochodzące z amerykańskiego rynku, posiadające przebieg 100 tysięcy kilometrów, jest w aż czterokrotnie lepszym stanie niż auto pochodzące z Europy i posiadające identyczny przebieg. Decydując się na zakup auta z USA, stawiamy na zdecydowanie lepszą jakość, wydajniejszą sprawność, a przede wszystkim – atrakcyjną cenę.

 

Dlaczego amerykańskie auta są tanie?

W Ameryce powszechnym środkiem transportu są przede wszystkim samochody. Panuje tam mentalność, że absolutnie każdy musi posiadać samochód. Wprawdzie, wiele tych samochodów powoduje słynne korki na przedmieściach największych miast w godzinach porannych i wieczorowych, ale to świetnie obrazuje fakt, że bez samochodu w USA to jak bez ręki czy nogi – ani rusz. Komunikacja publiczna oczywiście istnieje, jednak to za pomocą auta dojedziemy wszędzie tam, gdzie chcemy. Auto w Stanach to jak w Polsce telefon komórkowy – każdy powinien go mieć. Dlatego też, istnieje tam masowa produkcja nastawiona na zmieniające się potrzeby klientów, dopasowanie do potrzeb, wpasowywanie się w trendy. Większa podaż samochodów oraz duży rynek konkurencji sprawia, że w istocie samochody te są tańsze niż te dostępne w Europie.

Drugą kwestią jest kwestia przyzwyczajeń amerykańskich. Przy obecnych zarobkach, przeciętnego Polaka nie stać na kupno nowego samochodu z salonu. Natomiast, Amerykanie chętnie kupują nowe auta, a w razie poważnej usterki lub awarii podzespołów, chętniej kupują nowe, niż podejmują się naprawy. Dzięki temu, w Polsce można nabyć z importu z USA świetne auto, o stosunkowo niskim przebiegu, wykonane z najlepszych materiałów, ze świetnym wyposażeniem, za proporcjonalnie niską kwotę w stosunku do podobnych jakościowo modeli dostępnych na rynku europejskim.

 

Czy wszystkie auta nadają się do importu z USA?

Decydując się na auto z importu z USA, najlepiej jest podjąć decyzję w sposób racjonalny. Jest to opłacalny biznes, jednak należy pamiętać o kilku zasadach. Najbardziej opłaca się sprowadzać auta luksusowe i drogie. Reguła jest taka: im większa ich wartość w Europie, tym mniejsza w Ameryce. Warto sprowadzać także auta zabytkowe. Słynne klasyczne pojazdy w Europie uchodzą za prawdziwe perełki, a dla przeciętnego Amerykanina ten sam model może okazać się zwykłym starociem. W przypadku importu samochodów z ponad trzydziestoletnim wiekiem, odchodzi nam wiele podatków do zapłaty i innych opłat, więc na samym starcie już oszczędzamy.

Opłaca się także importować samochody elektryczne, głównie ze względu na to, że pojazdy te posiadają status uprzywilejowanych, które nie emitują do środowiska spalin, a zatem zwolnione są z opłat w postaci akcyzy.

 

Jak podejść do importu auta z USA z głową?

Sprowadzenie auta z USA jest opłacalne, pod warunkiem, że podejdziemy do tematu racjonalnie. W innym artykule opisujemy proces sprowadzania auta z USA od A do Z. Jeśli czujesz, że masz za mało informacji i za małe doświadczenie, zapraszamy do skorzystania z naszych kompleksowych usług, które uwzględniają między innymi opracowanie całego kosztorysu pokrywającego wszystkie niezbędne opłaty, a także naprawy w warsztatach samochodowych wraz z wymianą oświetlenia tylnego na odpowiadające warunkom ustalonym przez prawo polskie.

Skontaktuj się z nami – pomożemy 🙂