Bez kategorii

Amerykański klasyk? Co wybrać? Lista cz.1

klasyk z usa
Nie ma nic piękniejszego na drodze niż doskonały amerykański klasyk. Samochody te często możemy oglądać w najlepszych produkcjach filmowych, teledyskach, na bilbordach, ale również na żywo, podczas np. zlotów takich samochodów. A co jeśli możesz posiadać taki samochód na własność? Bez problemu możesz sprowadzić każdy samochód do Polski, ważne, aby ten proces prowadziła sprawdzona firma. Sprawdź jakie klasyki samochodowe warto sprowadzić z USA.

 

Dlaczego warto kupić klasyczne auta z USA?

Dziś klasyczny samochód z USA może być dostępny dla każdego, kogo na niego stać i ma świadomość tego, że różne auta wymagają różnego stopnia renowacji, czy naprawy. Klasyki to na pewno dobry zakup dla kolekcjonerów, którzy chcą powiększać swoją listę samochodów. Taką kolekcję można wypożyczać na różnego rodzaju wystawy samochodowe. Jest to przede wszystkim wykorzystywanie swojego zasobu do zarabiania. Drugą opcją zarobku, to oczywiście wypożyczenie samochodu na śluby i wesela oraz sesje zdjęciowe. Może stać się to dodatkowym źródłem zarobku oprócz normalnej pracy. Klasyczne samochody są często poszukiwane na tego typu imprezy. Należy także wspomnieć, że dziś zakup amerykański klasyk to także doskonała lokata pieniędzy. Auta w dobrym stanie kupione kilka lat temu, dziś potrafią zwielokrotnić swoją wartość.

 

Klasyk z USA, muscle car, krążownik szos… Część I 

 

 

Ford Mustang

ford mustang klasyk z usaFord Mustang przez lata doczekał się wielu nowych modeli, ale Ciebie powinien zainteresować ten, który został wyprodukowany w latach 60. XX wieku. Jest to dwudrzwiowy model z silnikiem o pojemności 4700m3 oraz mocą 220 koni mechanicznych. Najlepszy wybór to oczywiście klasyczny model w kolorze czerwonym ;). Samochód został zaprojektowanych dla młodych osób, które właśnie odbierały swoje wymarzone prawo jazdy. Można powiedzieć, że w latach 60 ten samochód był po prostu „cool”. Na rynku amerykańskim znajdziesz modele wyprodukowane w 1966 roku oraz 1967 roku. Natomiast, jeśli chcesz postawić na nowsze modele, to takie były już produkowane później.

 

 

Dodge Charger

dodge charger klasyczne auto z usaModel Dodge Charger to również model, który został wyprodukowany w latach 60. XX wieku. Klasyczny samochód to ten dwudrzwiowy, a przednia maska przybiera kształt prostokąta oraz okrągłe tylne światła. Samochód ten wystąpił w filmie Bullitt, gdzie wziął udział w pościgu ulicami San Francisco. Najlepiej prezentuje się wersja z czarnym błyszczącym wykończeniem karoserii.

 

 

Chevrolet Impala

chevrolet impala klasyk z usaModel samochodu Chevrolet Impala jest często nazywany liderem w sprzedaży amerykańskich klasyków. Badania i analizy wykazały, że od roku 1958 do 1996 roku sprzedanych zostało 13 milionów sztuk tego samochodu na całym świecie. Chevrolet Impala to dwudrzwiowy klasyk z bardzo charakterystycznym „zadaszeniem” nad przednimi światłami oraz wygiętym zderzakiem. Najwięcej sztuk zostało sprzedanych w kolorze czarnym, który doskonale prezentuje się w tej wersji samochodu. Idealny natomiast egzemplarz na biznes ślubny to oczywiście wersja biała.

 

 

Buick Riviera

buick riviera klasyk z usaSamochód Buick Riviera to także dwudrzwiowy amerykański klasyk, który został wyprodukowany od końcówki lat 60. XX wieku. Samochód posiada bardzo charakterystyczny przód maski, gdzie po każdej ze stron znajdują się dwa reflektory schowane za żebrowanymi atrapami. Przód samochodu jest dużo bardziej zdobny niż tył, który wydaje się bardzo minimalistyczny. Na rynku znajduje się wiele samochodów o różnorodnych kolorach, takim jak czerwony, bordowy, czy srebrny. W tych kolorach samochód prezentuje się najlepiej.

 

 

Cadillac Deville

cadillac deville amerykanskie auto klasyczneModel samochodu Cadillac Deville często nazywany idealnym samochodem do ślubu. Cadillac Deville posiada bardzo ciekawy tył, który z boku wygląda jak „przyspieszenie” samochodu, a tylne koła są po części przykryte karoserią. Przednia część samochodu również jest bardzo ciekawa, ponieważ po dwóch stronach są rozmieszczone po dwa reflektory schowane niczym pod powiekami. Na rynku amerykańskim możesz spotkać samochody w pudrowych kolorach, takich jak beż, róż czy zgaszona biel, ale również bardziej wyraziste jak zielony, czerwony, granatowy czy czarny. Któż nie zna tego kultowego auta 🙂 ?

 

 

Chevrolet Chevelle SS

Chevrolet Chevelle SS muscle car z usaModel samochodu Chevrolet Chevelle SS zdecydowanie różni się od pozostałych samochodów swoim wyglądem zewnętrznym. Linia samochodu zarówno z tyłu, jak i z przodu jest bardzo opływowa, ale posiada zadziorny charakter. Przednia, długa, maska pokryta jest charakterystycznymi pasami, a część tylną jest bardzo spłaszczona. Ten egzemplarz amerykańskiego klasyka zaliczany jest do kategorii muscle car. Samochód zdecydowanie zyskuje zainteresowanie wśród kupujących, a najczęstszym ich wyborem jest samochód w kolorze czarnym, niebieskim i czerwonym.

 

Przedstawiliśmy Ci powyżej listę kilku klasycznych amerykańskich samochodów, które możesz z nami bezpiecznie sprowadzić z USA. Jest to lista podstawowa dla każdego kolekcjonera samochodów oraz dla osób, które kochają klasyki motoryzacji. W kolejnych artykułach zaproponujemy kolejne klasyki, które z pewnością wzbudzą Twoje zainteresowanie.

Chciałbyś dowiedzieć się ile kosztuje takie auto? Zapraszamy do kontaktu => KLIK