Klasyczne amerykańskie auto

Dlaczego amerykański klasyk?

Na ich widok serce bije jakoś szybciej. Amerykańskie klasyki, bo o nich mowa, można uwielbiać lub nienawidzić, ale nie sposób jest przejść obok nich obojętnie. Znamy je z filmów i piosenek, doceniamy za wyjątkowy design. Są jedyne w swoim rodzaju, opierają się upływowi czasu, pozostając niezmienne i wyjątkowe nawet po wielu latach, z każdym rokiem stając się bardziej wartościowe. Jakie klasyki warto znać, a może nawet mieć w swoim garażu? Czy warto w ogóle sprowadzać klasyki zza oceanu na nasze podwórka?

chevrolet camaro klasyk z usa
dodge charger klasyk z usa

Sportowe emocje – amerykański muscle car

Amerykański klasyk w sportowej odsłonie? Oczywiście, Dodge Charger! Stylowy, nieco surowy i niezwykle mocny król lat 60-tych ubiegłego stulecia. Silnik o mocy 330 KM to doskonały punkt wyjścia do ulicznych wyścigów. 7 sekund wystarczy, by rozpędzić go do 100km/h. Jego unikalny wygląd i sportowe zacięcie sprawiły, że Dodge Charger stał się ikoną amerykańskich klasyków. Każdy chce go mieć!

Sportowe emocje pozwala odczuć także inny klasyk amerykańskiej motoryzacji. Ford Mustang uznawany był za symbol buntu, młodzieńczej przygody i chęci życia po swojemu. Nie był z pewnością tak bardzo ceniony, jak ceniony jest obecnie. Potężna moc rzędu 320 KM daje możliwość rozpędzenia samochodu do 100 km w 7,5s. To całkiem niezły wynik, który zagwarantuje prawdziwą zabawę podczas jazdy.

Klasa, styl i elegancja rodem z filmu

Esencją stylu i klasy może wykazać się kolejny amerykański klasyk, Cadillac Eldorado. Niepowtarzalny design i wnętrze, którego nie powstydzi się nawet najnowocześniejszy samochód z wyższej półki. Zastosowanie prawdziwej skóry, drewna, a nawet dywanu i elektronicznych wyświetlaczy przeskoczyło co najmniej jedną epoką. Silnik o mocy 173 KM nie zapewni może emocji, jakie poczujesz na przejażdżce Fordem Mustangiem, jednak klasa i styl Cadillaca są niepodważalne.

Klasą i stylem cechuje się także Buick Riviera. Sama nazwa pochodząca od słowa „wybrzeże” miała nawiązywać do Lazurowego Wybrzeża Riviery Francuskiej. Silnik V8 o pojemności 6,6l i mocy 325KM to kwintesencja amerykańskich klasyków lat 60-tych. Auto z USA, które niepodważalnie należy do dziś dnia do klasy aut luksusowych, z wyższej półki. Obecnie doskonale zyskują na wartości.

cadillac klasyk z usa
amerykański klasyk auta z usa

Czy warto sprowadzić amerykańskiego klasyka?

Klasyczne samochody zza oceanu to doskonała inwestycja i lokata funduszy pewniejsza od konta w banku. Takie samochody będą wartościowe zawsze, a ich wartość będzie sukcesywnie rosła. Stany Zjednoczone słyną z zupełnie innego podejścia do samochodów. Mało kto naprawia tam auta, które mają choćby niewielką awarię czy niedoskonałość. W USA bardziej opłaca się kupić nowy samochód niż serwisować starszy. U nas tendencja jest zupełnie odwrotna, dlatego sprowadzanie samochodu z USA do Europy jest bardzo opłacalnym biznesem. Sprowadzając do nas prawdziwego amerykańskiego klasyka, dajesz mu szansę na nowe życie – szansę, której z całą pewnością nie miałby za oceanem, gdzie już dawno został spisany na straty.

Jak sprowadzić amerykańskie klasyki z USA?

Amerykańskie klasyki są pewnego rodzaju kapsułą czasu, wehikułem, który zabiera nas lata wstecz. Wszystko wokół się zmienia, a klasyki pozostają niezmienne. Nie są nachalne, nie trzeba ich reklamować, a mimo to są rozchwytywane i uwielbiane przez miłośników motoryzacji, którzy doceniają te niepozorne perełki i z wypiekami na twarzy szukają coraz to mniej typowych egzemplarzy.

Dziś wystarczy, że skontaktujesz się z nami, a my zajmiemy się całą resztą – od znalezienia samochodu aż po ostatnie formalności! Oferujemy pomoc w znalezieniu odpowiedniego samochodu, jego sprowadzenie i ewentualną naprawę, jeśli będzie konieczna.

Decydując się na współpracę z nami, zyskasz samochód gotowy do jazdy. Nie czekaj, skontaktuj się z nami i pozwól nam działać już dzisiaj!

ford mustang z usa klasyk

Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania w trakcie rozmowy telefonicznej lub za pomocą korespondencji mailowej.


   Seaside Cars
  Przemysłowa 19
  80-297 Banino

  Godziny pracy:
  Poniedziałek – Piątek: 09:00 – 18:00
  Sobota: 09:00 – 13:00
  Niedziela: Nieczynne