Bez kategorii

SUV z USA, a może amerykański CROSSOVER?

suv crossover z usa

SUV-y i Crossover-y z USA

Duże i przestrzenne samochody typu SUV oraz Crossover z USA to coraz częstszy wybór, jeśli chodzi o samochody sprawdzane z USA. W Stanach Zjednoczonych duże i masywne samochody są widoczne bardzo często i można chyba powiedzieć, że są jednymi z najczęściej kupowanych samochodów. Natomiast na polskich drogach może to również stać się trendem, dlatego warto spojrzeć na samochód typu SUV lub Crossover ze względu na ich walory. Przed zakupem warto sprawdzić, czym różnią się te dwa rodzaje większych aut, oraz jakie konkretnie auta warto rozważyć przy zakupie w USA. Pamiętaj, jednak aby powierzyć to zadanie sprawdzonej firmie, która oprócz samochodu przygotuje wszystkie ważne dokumenty zakupowe oraz informacje związane z przeglądami samochodu, oraz jego stanem technicznym. O samej procedurze zakupu i importu auta z USA nawet nie wspominamy ;).

Natomiast przed zakupem warto sprawdzić, czym różni się SUV od Crossovera.

Czym różni się SUV od Crossovera?

Często te dwa typy pojawiają się w reklamach różnych marek samochodów razem, natomiast nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jakie są różnice techniczne kryją się pod tymi nazwami. Modele z kategorii SUV są bardziej masywne i posiadają więcej przestrzeni w środku. Często posiadają trzy rzędy foteli, które również są składane i mobilne. Dzięki temu przestrzeń bagażową dlatego idealnie sprawdzi się dla dużej rodziny lub na większe wyjazdy i podróże. Popularnym rozwiązaniem w SUV-ach jest napęd na cztery koła, ponieważ jest to też często samochód z zacięciem terenowym. Natomiast charakterystyką Crossovera jest to, że łączy ze sobą cechy samochodów z różnych kategorii (przeważnie mniejszych segmentów). Z wewnątrz często przypominają SUV-y, ale wielkość i np. bagażnik często jest kojarzony z modelami hatchback, czy kombii. To, co z pewnością różny te dwa modele to możliwość jazdy terenowej oraz napęd. SUV radzą sobie w lekkim terenie, natomiast Crossover będzie bardziej przystosowany do miejskiej jazdy, szczególnie że w Polsce mamy wiele uliczek lokalnych, jednokierunkowych lub wąskich przejazdów. Świetnie poradzi sobie także ze wspinaczką na miejskie krawężniki. Wybierając samochód, z pewnością należy zwrócić uwagę na to, po jakiej trasie najczęściej się poruszasz, ale także jakiego komfortu szukasz.

 

Najlepsze samochody z kategorii SUV i Crossover

Poniżej przestawimy Ci wybrane samochody, które bez problemu możesz sprowadzić z USA, które jest kolebką ogromnych i masywnych SUV-ów oraz Crossoverów.

1. Jeep

To chyba pierwsze co przychodzi do głowy, kiedy słyszysz my o samochodach typu SUV (i tych o zacięciu terenowym). Jeśli chcesz sprowadzić auto tej marki dla siebie, to szczególnie polecamy Ci trzy modele: Jeep Renegale, Jeep Comapass oraz Jeep Grand Cherokee. Te trzy modele posiadają duże bagażniki, dużą mobilność (szeroki wybór silników), jeśli chodzi o wewnętrzne to miejsca tu na pewno nie zabraknie. Każdy z tych modeli posiada również wersje elektryczne.

 

2. Dodge

Samochody marki Dodge to jeszcze mało popularna marka samochodów w Polsce. Jest to na pewno auto dla indywidualistów, ale też dla odważnych osób, ponieważ jego wygląd zewnętrzny jest dość nietypowy. Firma Dodge ma w swoim katalogu najpopularniejszy model, który sprowadzamy, czyli Durango. Na pewno warto zwrócić uwagę na szczególny i nietypowy wygląd zewnętrzny samochodu, który przyciągnie wzrok ciekawskich.

 

3. GMC

Firma GMC produkuje masywne samochody SUVy, które w USA są bardzo popularne. Pojazdem flagowym w kategorii SUVów z USA tej marki to model Arkadia, który już ma drugą generację, w to którym została zwiększona pojemność silnika oraz zwiększono moc do 292KM. Natomiast SUV-em, na który warto zwrócić uwagę to GMC Yukon, który również przeszedł sporą zmianę podczas 4 różnych generacji. To, co jest ważne, to IV generacja umożliwia zakup samochodu do 8 miejsc siedzących.

 

4. Lexus

Samochodów marki Lexus przedstawiać nie trzeba. Są często widoczne na polskich drogach, dlatego tym bardziej warto zainteresować się modelami klasy SUV. W ofercie marki Lexus znajduje się 6 modeli kategorii SUV, a są nimi: Nowy RX, Nowy RZ, Nowy NX, Ex, RX, UX 300E. Można powiedzieć, że wchodzą w kategorię crossoverów, które powstały z połączenia kilku różnych modeli samochodów. Na uwagę zwracają szczególnie zwiększone prześwity, dość spore wnętrze no i oczywiście gama silników hybrydowych lub elektrycznych. Dodatkowo posiadają dość ciekawe maski samochodu, które mogą być klasyczne, ale również bardziej nowoczesne.

 

5. Infinity

Samochody marki Infinity nie są tak popularne w Polsce, ale same auta zyskują przy bliższym poznaniu. Warto zainteresować się kilkoma modelami SUV-ów i są to między innymi: INFINITI QX50, INFINITI QX60, INFINITI QX80. Każdy z tych modeli jest coraz większy i masywniejszy, dlatego w zależności od potrzeb i możliwości możesz zakupić pierwszy model, który jest najmniejszy, albo większy;)

 

6. Audi

Marka Audi jest dość popularna i lubiana w Polsce, dlatego że posiada szeroką gamę pojazdów, od niewielkich do bardzo duzych. Jednym z najczęściej kupowanych modelem Crossoverów to Audi Q3, czyli dość sporych rozmiarów samochód miejski. Jest to auto dobrze wykonane, fajnie wyposażone, a miejskie arterie nie są mu straszne.  Natomiast, jeśli chcesz wypróbować najpopularniejszy model SUV, to koniecznie sprawdź Audi Q7 jest to zdecydowanie większy samochód z napędem na 4 koła, który idealnie nadaje się do dłuższych i terenowych podróży. Audi posiada jeszcze model pośredni Q5, który jest połączeniem obu wyżej wymienionych. Wszystkie modele serii Q świetnie poradzą sobie także na mazurskich drogach w trakcie wakacji, a nawet na górskich podjazdach  dzięki słynnemu napędowi QUATTRO.

 

7. Mercedes

Mercedes to kolejna marka samochodów, która w swojej ofercie posiada ciekawe modele SUV i Crossoverów. W kategorii SUV należy zwrócić szczególną uwagę na modele Mercedes-Benz ML, Mercedes-Benz GLE, lub GL. Są to spore samochody, z napędem na cztery koła. Mają też sporo przestrzeni wewnętrznej, dlatego idealnie sprawdzą się w trudnych warunkach, ale też podczas dłuższych podróży. W kategorii Crossover również znajdziesz wiele modeli przystosowanych do jazdy miejskiej, ale z przestronnym bagażnikiem i wygodnymi fotelami. Są to na przykład: Mercedes GLA. W ofercie firmy Mercedes znajdziesz mnóstwo różnych modeli, które są warte zakupu.

 

8. BMW

Firma BMW, tak jak Mercedes posiada w swojej ofercie kilka typów nadwozi. Samej marki, czy jakości wykonania samochodów także nie trzeba przedstawiać. W ofercie Crossoverów warto zwrócić uwagę na następujące modele BMW seriii X1 oraz X2. A jeśli chcesz zakupić większy samochód typu SUV, to polecamy sprawdzić BMW X3 oraz BMW X5. Są to doskonałe samochody zarówno pod względem wyglądu zewnętrznego oraz parametrów.

 

Powyższa lista samochodów klasy Crossover oraz SUV jest doskonała dla fanów dużych i masywnych samochodów, które coraz częściej pojawiają się na polskich drogach, ale także dla osób szukających auta kompaktowego, nieco większego i nadającego się do miasta.

Należy także zaznaczyć, że jest to dopiero zalążek prezentacji aut z USA tej kategorii. W kolejnych wpisach rozwiniemy jeszcze wątek większych samochodów amerykańskich, gdzie przedstawimy sylwetki konkretnych modeli.

 

Tymczasem jeżeli chcesz porozmawiać o takim samochodzie – zadzwoń lub napisz do nas. Chętnie opowiemy więcej i przedstawimy bezpłatny kosztorys na import SUVa z USA