Bez kategorii

Sportowe samochody z USA – które wybrać? Cz.1

import sportowe samochody z usa
cz.1

Jeśli chodzi o debatę na temat najlepszych amerykańskich samochodów sportowych, to są setki pytań, na które trzeba odpowiedzieć i dziesięć razy więcej opinii. Jak oceniasz amerykański samochód sportowy? Czy podejmujesz decyzje wyłącznie na podstawie osiągów na torze, czy też istnieje sposób na ocenę wpływu, jaki samochód sportowy wywarł na całe pokolenia Amerykanów?

Oczywiście, istnieje mnóstwo specyfikacji i testów, które dowodzą, który samochód sportowy jest najszybszy. Pytanie brzmi, czy samo tempo samochodu sportowego jest jedynym sposobem na ocenę, czy amerykański samochód sportowy naprawdę można nazwać „najlepszym?”

 

Które amerykańskie super auto sprowadzić z USA?

Stany Zjednoczone wyprodukowały kilka imponujących samochodów sportowych na przestrzeni lat. Ogromnym wyzwaniem było zawężenie obszernej listy niesamowitych maszyn zbudowanych przez amerykańskie firmy motoryzacyjne, ale jakoś udało nam się ją stworzyć. Poniżej przedstawiamy samochody sportowe z USA do zakupu, na prawdę warto rozważyć ich import.

 

Saleen S7 Twin Turbo

Nazwa Saleen i amerykańskie samochody sportowe idą ze sobą w parze, a nam nie wypadałoby nie umieszczać Saleen S7 Twin Turbo na liście najlepszych amerykańskich samochodów sportowych, które warto wybrać. Zbudowany przez Saleen Inc. i zaprojektowany przez legendę wyścigów Steve’a Saleena, Saleen S7 Twin Turbo ulepszył już imponujący Saleen S7, który zadebiutował w 2000 roku. S7 Twin Turbo połączył elegancki design z szybkością i mocą. S7 Twin Turbo jest zbudowany z sześciobiegową manualną skrzynią biegów i podwójnymi turbosprężarkami Garrett, które zapewniają mu moc ponad 750 koni mechanicznych i moment obrotowy 700 Nm. Imponujący wynik, prawda?

 

Dodge Viper SRT

Miłośnicy amerykańskich samochodów sportowych mają wiele opinii na temat Dodge’a Vipera. Jego wyjątkowo długa maska ​​skrywa silnik wystarczająco mocny, by przestraszyć Lamborghini. Wszystko zmieniło się, gdy Dodge wypuścił Viper SRT. Z ponad 680 KM i 600 Nm momentu obrotowego, Viper SRT przekształcił się w groźny 10-cylindrowy kolos. Dodge wycofał Vipera w 2017 roku, ale jego spuścizna pozostaje w koszmarach kierowców wyścigowych.

 

Hennessey Jad F5

Hennessey Venom F5 nosi nazwę najszybszego tornada, jakie kiedykolwiek nagrano, i trudno winić Hennessy Special Vehicles za wybór tak imponującej nazwy. Ten amerykański samochód sportowy jest naprawdę szybki! 

Jest tak szybki, że dokładna maksymalna prędkość samochodu jest wciąż przedmiotem dyskusji, ale przy prędkościach zarejestrowanych powyżej 315 mil na godzinę łatwo zrozumieć, dlaczego Hennessey Venom F5 ma tytuł najszybszego samochodu na świecie. Hennessey Venom F5 jest wyposażony w 7-biegową półautomatyczną 6-biegową manualną skrzynię biegów z pojedynczym sprzęgłem i 8-litrowy silnik V-8 z podwójnym turbodoładowaniem.

 

Chevrolet Corvette ZR1

Każdy amerykański samochód sportowy określany mianem „króla-zabójcy” musi naprawdę zadać cios, a Chevrolet Corvette ZR1 jako najszybsza i najmocniejsza Corvette w historii z pewnością to robi. 755 koni wygenerowanych przez doładowanego Chevroleta V-8 o pojemności 6,8 litra rozpędza ZR1 do przerażającej prędkości maksymalnej ponad 212 mil na godzinę, a od 0 do 60 w 2,8 sekundy. To naprawdę oszałamiający wynik.

Cała ta moc trafia na koła za pośrednictwem sześciobiegowej skrzyni biegów Tremec TR6060, która przenosi ZR1 z 0-60 na pierwszym biegu. Corvette ZR1 po raz kolejny udowadnia, że ​​Chevrolet jest królem amerykańskich samochodów sportowych, które warto wybrać i nigdy nie boi się zdetronizować konkurencji.

 

Super-samochód Ford GT

ford gt z usa import

W każdym salonie Forda zawsze jest jeden Ford GT Supercar, który przypomina kierowcom minivanów i SUV-ów, że Ford nie zapomniał o swoim wyścigowym dziedzictwie. Ford GT Supercar jest odpowiedzią Forda na drogie włoskie importowane Ferrari i Lamborghini, i wierzcie lub nie, pakuje turbodoładowany V-6 w nowoczesnej interpretacji. Nie daj się zwieść, 3,5-litrowy silnik V-6 GT z podwójnym turbodoładowaniem to szczupła maszyna wyścigowa, która w połączeniu z sześciobiegową manualną skrzynią biegów Ricardo wytwarza oszałamiającą moc 647 koni mechanicznych w ciągu 3 sekund 0-60 czas i prędkość maksymalna ponad 200 mil na godzinę.

 

Cadillac CTS-V

Cadillac CTS-V import usa

Cadillac CTS-V to jedyny Cadillac na tej liście i łatwo zrozumieć, dlaczego. Cadillac wyciągnął doładowany, 6,2-litrowy silnik z Chevy Corvette ZR-1 i wrzucił go pod maskę CTS-V, aby zabrać luksusowy pojazd z linii parkingowego na tor wyścigowy. Liczby 0-60 Cadillaca CTS-V robią wrażenie jak na luksusowy pojazd w 3,8 sekundy i z maksymalną prędkością ponad 200 mil na godzinę.

Cadillac CTS-V jest wyposażony w sześciobiegową manualną skrzynię biegów Tremec T56 i doładowany OHV 6.2L LSA V-8. CTS-V zdobywa miejsce na liście najlepszych amerykańskich samochodów sportowych, które warto wybrać dzięki eleganckiemu połączeniu luksusu, mocy i czystej agresywności.

 

Chevrolet Camaro ZL1 1LE

Chevrolet Camaro ZL1 import usa

Na liście najlepszych amerykańskich samochodów sportowych są dwa Camaro, ponieważ rzadko myśli się o Camaro wyprzedzającym Porsche, ale to właśnie udało się osiągnąć Chevroletowi Camaro ZL1 1LE na torze Nordschleife w Nürburgu w Niemczech. To właśnie połączenie 6,2-litrowego doładowanego silnika V-8 Camaro ZL1 1 LE i sześciobiegowej manualnej skrzyni biegów Tremec MH3 pokonały Porsche 911 GT2 RS z ponad 650 KM i 650 Nm momentu obrotowego. 

 

Kultowe super samochody z USA

Stany Zjednoczone mają długą historię motoryzacyjną, a każdemu entuzjastom amerykańskich samochodów sportowych trudno byłoby znaleźć listę zawierającą wszystkie najlepsze amerykańskie samochody sportowe. Czynniki, które pchnęły te amerykańskie samochody sportowe na listę, obejmowały osiągi, wyniki sprzedaży i wielkość przestrzeni, jaką samochód sportowy zajmuje w sercach i umysłach Amerykanów na całym świecie. Pojazdy wyczynowe znajdujące się na tej liście w żadnym wypadku nie obejmują wszystkich cudów inżynierii i szybkich maszyn, które Stany Zjednoczone wyprodukowały przez lata.

Jak sprowadzić samochód z USA?

Import samochodów z USA to dość złożony proces. Sam zakup auta zależy od tego, czy licytujemy na aukcji amerykańskiego portalu domu aukcyjnego, czy kupujemy z salonu lub od prywatnego właściciela. Na każdym kroku należy pilnować procedur, aby auto mogło spokojnie dotrzeć pod Twój dom. Seaside Cars – importer aut z USA pomaga kompleksowo od etapu wyszukiwania samochodu przez jego import do Polski po naprawę.

Skontaktuj się z nami. Bezpłatnie przedstawimy propozycje oraz oferty sportowych samochodów z USA, którymi możesz być zainteresowany.

Kliknij tu => Kontakt Seaside Cars

Ps. Niebawem opublikujemy część drugą artykułu opisującego sportowe samochody z USA. Zaglądaj na nasz blog 🙂