Bez kategorii

Samochody z USA na których zarobisz

auta z usa na ktorych zarobisz
Jeśli jesteś pośrednikiem sprzedaży samochodów i zastanawiasz się nad sprowadzeniem samochodu ze Stanów Zjednoczonych, warto przemyśleć, która opcja byłaby dla Ciebie najbardziej opłacalna. Z USA można bowiem sprowadzić pojazdy, które są tam znacznie tańsze niż w Europie i przy okazji sporo na nich zarobić.  Proces ten nie jest jednak tak łatwy, jak mogłoby się wydawać. Potrzebujesz przede wszystkim wiedzy i środków finansowych, dzięki którym spełnisz swoje plany. W Seaside Cars posiadamy ofertę importu aut z USA dopasowaną do Twoich potrzeb.  

 

Niezależnie od tego czy importujesz uszkodzone auto pochodzące prosto z domu aukcyjnego, używane kilka lat, czy amerykańskiego klasyka, na pewno chcesz na nim zarobić jak najwięcej. Z poniższego artykułu dowiesz się, jakie pojazdy obecnie opłaca się kupować za oceanem i sprzedawać je na Starym Kontynencie. Podpowiadamy także, jakie marki są obecnie najbardziej pożądane w Europie.

 

Jakie auta z USA najlepiej kupować? 

Jak już wspomniano, w USA są pojazdy, za które zapłacisz znacznie mniej niż przy sprowadzaniu ich z krajów europejskich. Wiadomym jest, że przy zamierzeniu późniejszej sprzedaży auta chcesz za nie zapłacić jak najmniej. Jednak aby znaleźć samochód, na którym faktycznie w późniejszej perspektywie zarobisz, musisz się nieco natrudzić. Najtańsze egzemplarze są zwykle uszkodzone (i to bardzo) i potrzeba nakładu dodatkowych środków pieniężnych, aby doprowadzić je do stanu, gdzie potencjalny nabywca zechce się takim autem zainteresować. Niestety, nie zawsze sprowadzenie niesprawnego pojazdu, a później jego sprzedaż się powiodą, na co musisz być przygotowany. Warto zatem być na bieżąco z tamtejszym rynkiem i obserwować oferty, które się pojawiają. Przy odrobinie szczęścia i pomocy importera aut z USA (mamy tu na myśli oczywiście siebie 😉 )możesz się spodziewać przyzwoitych zysków.

 

Na których markach samochodów sprowadzanych z USA można zarobić?

Rynek rządzi się swoimi prawami. Według najnowszych doniesień, wśród osób poszukujących samochodów sprowadzanych z USA znajdują się miłośnicy motoryzacji, którzy upodobali sobie szczególnie kilka marek. Informacja ta jest bardzo przydatna, ponieważ jeśli uda Ci się sprowadzić samochód i naprawić go w korzystnej cenie, a będzie on należał do jednej z pożądanych na polskim rynku marek, istnieje duża szansa, że sprzedasz go z korzyścią. 

 

Ważna jest oczywiście też cena sprzedaży. Najszybciej sprzedają się auta, które kosztują od 50 do 70 tysięcy złotych. Wśród marek, na których możesz zarobić ładne pieniądze należy wymienić natomiast:

 

  1. Ford,
  2. Mercedes
  3. BMW
  4. Volvo.

 

Przy sprowadzaniu samochodów osobowych z USA do Polski należy jednak pamiętać o pewnych zasadach. Dzięki ich przestrzeganiu prawdopodobnie sprzedaż pojazd z korzyścią. Jakie są to zasady? Wyjaśniamy poniżej.

 

Kupuj takie auta, które można jeszcze naprawić 

Wiele osób, które kupują auta za granicą nie mają tak naprawdę pojęcia o tym, że przy dokonywaniu tego typu transakcji należy być bardzo ostrożnym. Zdarza się tak, że sprowadzony z USA do Polski samochód nie nadaje się już nawet do naprawy. Oczywistym jest, że w takiej sytuacji kupiec nie zarobi na jego sprzedaży, a nawet sporo straci. Warto zatem zasięgnąć porad profesjonalistów, którzy zajmują się tym od lat. Importerzy aut z USA jak Seaside Cars doskonale wiedzą, jakie samochody w USA kupować i na co zwrócić szczególną uwagę. Jeśli kupisz auto, które okaże się wrakiem nie nadającym się do naprawy, nic na nim nie zarobisz. 

 

Postaw na auta luksusowe 

Jeśli jesteś inwestorem, który może pozwolić sobie na wydatek dużo większych środków finansowych niż przeciętny kupiec, zainwestuj w luksusowe marki. Niektóre z nich są rzadko spotykane w Europie, dlatego prawdopodobnie będą jednym z najbardziej pożądanych towarów. Możesz zarobić dużo na nowych, zaledwie kilkuletnich, luksusowych samochodach.

 

Zabytkowe samochody dla miłośników klasyki 

Dużą popularnością cieszą się w Europie także stare, zabytkowe auta amerykańskie. Dlatego też na klasykach bardzo łatwo można się wzbogacić. Oczywiście sam zapłacisz za nie nieco więcej, jednak przy pomocy pośrednika możesz skorzystać na niższym podatku za sprowadzenie samochodu z USA do Polski. Ponadto za klasyki często nie trzeba płacić także cła i akcyzy.

 

Wiele amerykańskich samochodów to dla Europejczyków prawdziwe perełki. Nic dziwnego, że tak chętnie je kupują. Pojazdy te są na Starym Kontynencie rzadko spotykane. Kto nie chciałby zabłysnąć przed znajomymi Chevroletem Bel Air Hardtop, Fordem Mustangiem Fastbackiem czy Cadillac Brougham? Każdy fan motoryzacji chciałby mieć takie cacko w swoim prywatnym garażu. 

Niektóre zabytkowe auta są sprzedawane w Ameryce w bardzo atrakcyjnych cenach. Wiele z nich jest także wyposażonych w oryginalne części, co w Europie znacznie podnosi ich wartość. 

 

Podsumowując….

Sprowadzanie samochodów z USA do Polski i ich sprzedawanie na kontynencie europejskim może być opłacalne. Należy jednak dysponować przede wszystkim odpowiednią ilością środków finansowych oraz wiedzą, dzięki której będziesz widział, które auta warto kupować w Ameryce. Jeśli jesteś w tym kompletnie zielony, warto poradzić się specjalistów, którzy zajmują się pośrednictwem w obrocie samochodami. Oni doskonale wiedzą nie tylko, jakie samochody warto kupować, ale także jak zapłacić jak najmniej za ich import. 

 

Sprowadzanie samochodów z USA do Polski wbrew pozorom nie jest łatwe. Niestety, nie każdy nadaje się do prowadzenia tego typu biznesu. Trzeba wykazać się naprawdę ogromnym sprytem, wiedzą i talentem, aby nie tylko nie stracić zainwestowanych środków, ale jeszcze zyskać na sprzedaży importowanego samochodu.