Bez kategorii

Ile trwa sprowadzenie auta z USA do Polski?

ile trwa import auta z USA do polski
Jak wiadomo, w dzisiejszych czasach, coraz więcej ludzi decyduje się na zakup swojego wymarzonego samochodu. Dzieje się tak, gdyż chcą się po prostu usamodzielnić i uniezależnić. Jedni kupują nowe auta, prosto z salonu, ale są też tacy, którzy szukają innych rozwiązań. Jednym z najpopularniejszych jest po prostu zakup używanego pojazdu, z drugiej ręki. Warto dodać, iż od lat popularne jest sprowadzanie samochodów z zagranicy. Można wtedy wybierać spośród aut z bardzo dobrym wyposażeniem, serwisowane zgodnie z zaleceniami producenta jak także z jasną historią. 

Pośrednicy sprowadzają samochody z różnych krajów. Na pewno zaliczyć do nich można między innymi: Wielką Brytanię, Niemcy czy Holandia. Jednak czy ktoś kupuje auta pochodzące ze Stanów Zjednoczonych? Zdarzają się osoby, które sprowadzają sobie samochód na własną rękę, ale jest to raczej garstka.. Wszystko przez to, iż jest to inny kontynent, inne prawo, procedury i kwestie samego transportu samochodu zza wielkiej wody. Dlatego też często zainteresowani samochodem z USA boją się ryzykować. Boją się, że czas jaki minie od zakupu do momentu dostarczenia pojazdu pod dom będzie bardzo długi. 

Dlatego też, niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić Ile trwa sprowadzenie auta z USA do Polski. Jest to bardzo ważne pytanie, które zadaje sobie z pewnością bardzo dużo osób. Zatem jeśli kogoś interesuje Cię ta tematyka i chciałbyś cieszyć się samochodem ze Stanów Zjednoczonych, to zdecydowanie warto, abyś zapoznał się z treścią tekstu. Postaramy się wyczerpać temat dotyczący czasu importu auta z USA. Liczymy, że pomoże Ci to podjąć decyzję dotyczącą sprowadzenia Twojego wymarzonego samochodu.

 

Ile trwa sprowadzenie auta z USA do Polski

      To pytanie nurtuje sporą część osób. Jednak warto zaznaczyć, iż w dużej mierze, zależy to od Firmy, która się tym zajmuje. No i oczywiście w jakiej lokalizacji jest auto, które będziemy kupować, a w jakiej miejsce gdzie auto ma być dostarczone. Im więcej kilometrów, tym można spodziewać się tego, iż transport będzie trwał dłużej. Ważną informacją jest to, i trzeba to dodać, iż import auta ze Stanów Zjednoczonych składa się z kilku ważnych czynników. Na pewno trzeba zaznaczyć, iż jest to zdecydowanie opłacalne. Jednak niestety nie każdy dokładnie orientuje się jak to się wszystko odbywa, jak wygląda poszczególny proces? Nie wszyscy jednak się na tym znają. Dlatego warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy jak Seaside Cars, które zajmują się tym od lat z sukcesami, co potwierdzają opinie zadowolonych klientów. Nasza firma kompleksowo załatwia wszelkie niezbędne formalności w Twoim imieniu. Ponadto warto dodać, że zlecając sprowadzenie samochodu nam możesz liczyć na to, że cały proces sprowadzania pojazdu do Polski może odbyć się sprawnie i bez jakichkolwiek zakłóceń. A Ty możesz spać spokojnie 🙂

 

     Pierwszym najważniejszym krokiem jest oczywiście zakup pojazdu. Może to nastąpić między innymi poprzez licytację lub bezpośredni zakup. O tym jak odbywa się proces aukcji i zakupu napiszemy niebawem. Jeżeli już samochód zostanie wylicytowany, to kolejnym procesem jest nic innego, jak zapłacenie za zakup tego auta. I tu warto dodać, iż nie ma możliwości zapłaty przy odbiorze. Dlatego też odbywa się to poprzez wykonywanie  szybkiego przelewu na konto bankowe domu aukcyjnego.

 

     Kolejnym krokiem po odnotowaniu naszej wpłaty jest załatwienie transportu z placu do miejsca skąd auto wyruszy do portu. I tutaj także sytuacja przedstawia się w różny sposób. Otóż to wszystko może potrwać od 2 do 10 dni. Zależy jak szybko dom aukcyjny załatwi swoje formalności i przygotuje dokumenty. Wtedy nasze auto trafia z domu aukcyjnego, osoby od której kupiliśmy auto lub dealera do najbliższego/wybranego portu. Następnie trafia do kontenerowca. I tutaj może być niestety tak, iż nie ma już w nim miejsca lub czekamy na kontener, do którego nasze auto zostanie załadowane.. W takim przypadku trzeba poczekać na następny wolny. W tym przypadku może się tak zdarzyć, iż trwa to nawet  kilkanaście dni.

 

    Warto wspomnieć, że w momencie gdy auto będzie już załadowane tam gdzie być powinno, to klient powinien w tym czasie otrzymać przede wszystkim takie informacje jak: numer kontenera, nazwę przewoźnika, a także datę wypłynięcia i przewidywanego dopłynięcia do portu docelowego. To jest ważne. Przynajmniej nowy właściciel samochodu będzie mógł śledzić, jak daleko znajduje się jeszcze jego pojazd od miejsca docelowego.

 

      Ważną informacją jest to, iż sam transport morski może trochę potrwać. Czasami nawet dość długo. Zatem czas podróży może wynieść od 7 do nawet 45 dni. Tak naprawdę jest to zależne od odległości, jaką statek musi pokonać, czy portu z którego wypływa i do którego ma dopłynąć docelowo. Im dalej tym wiadomo, że transport morski będzie znacznie dłuższy. W końcu to inny kontynent :). Przeważnie natomiast organizowany przez Seaside Cars transport trwa około 10 dni.

 

     Kolejnym krokiem, który jest ważny przy sprowadzaniu pojazdu ze Stanów Zjednoczonych jest nic innego jak rozładunek naszego auta w porcie docelowym. I tutaj także nie dzieje się to od razu :). Otóż rozładunek na porcie trwa przeważnie 3 dni. Czyli znów minie kilka dni i trzeba czekać…. Ale to już prawie koniec podróży!

 

     Następnym, i także dość ważnym etapem przy imporcie jest przeprowadzenie odprawy zakupionego samochodu, ustalenie podatków i załadowanie samochodu na ciężarówkę, która wyjedzie do Polski. Zatem odprawa może potrwać od 2 do 14 dni.

 

    Ostatnim i chyba najważniejszym czynnikiem, dla każdego nowego właściciela samochodu, jest jego dostarczenie prosto do domu osoby kupującej lub w naszym przypadku często do naszego serwisu, gdzie auto będzie naprawiane o ile tego wymaga klient. Natomiast sam transport z portu do Twojego domu lub naszego serwisu trwa 2-3 dni. 

 

     Podsumowując…. Czas transportu samochodu z USA do Polski może potrwać od 2 tygodni, nawet do 4 miesięcy. Niestety, czasami trzeba wziąć pod uwagę różnego rodzaju opóźnienia. Warto jednak sprowadzać auto z USA. Wszyscy na pewno zdają sobie sprawę z tego, że są one bardzo bogato wyposażone. Jeśli chodzi o ceny, to często można trafić, iż są nawet o 40% tańsze niż w Polsce. Zatem jeśli ktoś chce wydać rozsądnie swoje pieniądze, a zależy mu na dobrze wyposażonym, czy nietypowym aucie, to takie rozwiązanie jest właśnie dla niego. Dla Ciebie! 

W obecnych czasach dobrym rozwiązaniem jest to, iż nie musimy wszystkiego samodzielnie robić. Wystarczy udać się do firmy, która zrobi to wszystko za nas.  Od zakupu auta po jego dostarczenie pod dom klienta. Często zdarza się, że pojazdy z Ameryki są w znacznie lepszym stanie, niż te sprowadzane z krajów europejskich. Warto zatem zapoznać się z ofertami i podpytać o takie rozwiązanie osoby, która się na tym bardzo dobrze zna. Dzięki firmie Seaside Cars zakup, transport i naprawa Twojego wymarzonego auta jest w zasięgu ręki praktycznie od zaraz!