Bez kategorii

Dlaczego Polacy wybierają auta z USA?

Dlaczego Polacy wybierają auta z USA?

Import aut z USA

Dziś prawo jazdy to oczywistość, auta nie są już dobrem luksusowym, a co za tym idzie również zakup samochodu nie stanowi większego problemu. Niektórzy wolą kupić pojazd nowy, prosto z salonu a inni stawiają na używane. Obecnie można zauważyć, iż Polacy bardzo chętnie sprowadzają auta z zagranicy. Wszystko dlatego, że się to bardziej opłaca i jest często znacznie taniej. Oczywiście nie zawsze są to idealne i nowe samochody. Natomiast nie jest to problem, gdyż zawsze można je sobie naprawić w warsztacie samochodowym, a i tak w kieszeni zostaje wiele oszczędzonych pieniędzy.

Wiele osób kiedyś uważało, że nasi rodacy sprowadzają do kraju tylko i wyłącznie „złomy”. Jednak to mylne wyobrażenie. Nie każdy wie, ale Polacy bardzo upodobali sobie import aut z USA. W tym państwie możemy dostać auta bardziej lub mniej uszkodzone.

Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić Jakie auta z USA najchętniej kupują Polacy? Dlatego też, jeśli są osoby, które myślą nad kupnem auta ze Stanów Zjednoczonych, to zdecydowanie powinny zapoznać się z tekstem. Być może treść okaże się bardzo interesująca i pomocna :).

 

Dlaczego Polacy tak chętnie sięgają po samochody z USA?

Na pewno wiele osób zastanawia się dlaczego Polacy wolą samochody z USA, a nie na przykład z Niemiec czy innego kraju. Otóż odpowiedź jest bardzo prosta. Cena oraz wyposażenie grają tutaj kluczową rolę. Amerykańskie samochody jak już wspominaliśmy w poprzednich artykułach są przeważnie doskonale wyposażone, a ich ceny niepodważalnie niższe niż w krajach europejskich (nawet biorąc pod uwagę potencjalne koszty napraw czy konwersji oświetlenia z USA na EU). Poza tym… nie we wszystkich krajach można dokładnie sprawdzić historię samochodu. Jeśli chodzi o Stany Zjednoczone, to warto dodać, iż dają one wiele możliwości, na przykład każda osoba może bardzo dokładnie sprawdzić i prześwietlić całą historię auta, które nas interesuje. Tu warto nadmienić, że od lat amerykańskie samochody muszą być rejestrowane w bazach przy przeglądach i serwisach. To oznacza jedno! Sprzedawca nie będzie mógł ukryć co jest związane z samochodem. Nawet kupując auto lekko uszkodzone mamy wgląd w jego pełną historię. W innych krajach europejskich już takiej możliwości zawsze nie mamy.

Dodatkowo warto wspomnieć, iż w USA jest bardzo duża liczba serwisów typu popart, auto dna, auto check itp. Ich zadaniem jest przede wszystkim rejestrowanie wszystkich powstałych szkód, serwisów technicznych, napraw pojazdów, a i odnotowywane są różne akcje serwisowe. Poza tym możemy mieć pewność, że nikt nas nie oszuka z przebiegiem. Co to znaczy? Sprawdzając samochody ze Stanów możemy mieć gwarancję, że dostaniemy pojazdy bez cofniętych liczników. Tam jest to po prostu niemożliwe, a to oznacza, że nikt nikogo nie oszukuje. Auta w USA są na tyle tanie, że takie „zabiegi” są po prostu nieopłacalne, a kary są astronomiczne. A o to przecież chodzi kupując auto z USA – chcemy mieć jak najlepszy egzemplarz z małym przebiegiem, dobrym silnikiem i świetnym wyposażeniem.  Dlatego też samochód z USA jest wart uwagi 😉

 

Najchętniej kupowane auta z USA

Z pewnością dużo osób chciałoby zatem wiedzieć, jakie samochody są najpopularniejsze i jak wygląda import auta z USA. Otóż bardzo często do naszego kraju sprowadzane są pojazdy marki: Dodge, Chrysler, JEEP, VOLVO, Ford, Mercedes, czy BMW. Jak zatem widać duży udział mają też marki samochodów europejskich. Jeśli chodzi o BMW to głównie są to te od serii 1 do serii 7 oraz SUV serii X. Gdy mowa o importowaniu Forda, to najczęściej wybierane są modele: Ford Fusion, Ford Escape, Mustang, czy też trochę większy SUV Ford Edge. Innymi modelami są Dodge Challenger, Dodge Durango oraz terenowe Jeep Grand Cherokee. Inną marką, która cieszy się dość dużym zainteresowaniem jest oczywiście Audi, a szczególnie Q5. Natomiast jeśli mowa o Volvo to mowa tutaj o modelu XC60. Jak widać wybierane są zarówno modele sportowe, duże jak i wieloosobowe.

Dodatkowo warto wspomnieć, iż przeważnie Polacy interesują się pojazdami, które mają pojemność poniżej 2 litrów. Te auta mają najniższe koszty podatkowe (o tym też wspominaliśmy już w naszych artykułach dotyczących kosztów importu auta z USA na naszym blogu). Innym równie popularnym pojazdem, który można znaleźć na liście najczęściej sprowadzanych samochodów jest Chrysler Voyager, Mazda CX-5, czy nawet auta marki Volkswagen.

 

Czyli import auta z USA się opłaca?

Podsumowując niniejszy artykuł, warto dodać, iż sprowadzanie samochodów ze Stanów Zjednoczonych do Polski jest obecnie na dość dużym poziomie. Z roku na rok jest tego coraz więcej. Wszystko przez to, że nie jest drogo. No i wszystkie formalności załatwia odpowiednia do tego firma (jak Seaside Cars :)) . Opłaca się z wielu powodów, a wybór mamy ogromny bo jak wiadomo rynek USA jest bardzo duży i atrakcyjny jeśli chodzi o ceny. Dlatego ludzie wolą posiadać auto właśnie z tego kraju.

 

Jak kupić auto z USA?

To proste. Wystarczy wziąć udział w licytacji. Jeśli wygramy to wtedy rozpoczyna się cała procedura sprowadzenia auta. Chodzi między innymi o skontaktowanie się z odpowiednim domem aukcyjnym, zorganizowanie transportu i kontenera, potem statku, a także dokonanie stosownych opłat. Ogólnie na samochód czeka się około 30 dni. Wiadomo, że czasami może to potrwać dłużej. Szczególnie, gdy nie ma miejsca na danym promie i trzeba czekać kilka dni na kolejny prom. Jednak przynajmniej każdy będzie miał pewność, że samochód zostanie dostarczony pod sam dom lub do wskazanego warsztatu.

Jeżeli masz jakieś wątpliwości lub pytania dotyczące sprowadzenia auta z USA – skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i przedstawimy koszty związane ze sprowadzeniem wybranego przez Ciebie auta.