Bez kategorii

Aukcje samochodów z USA – gdzie szukać auta?

licytacje samochodow z usa portal
Posiadanie niepowtarzalnego, unikatowego auta rodem ze Stanów Zjednoczonych to marzenie wielu naszych rodaków. Chcielibyśmy mieć samochód premium, z silnikiem o dużej pojemności, niespotykany często na naszych drogach.

W dobie szeroko dostępnego internetu wyszukanie i zakupienie interesującego nas samochodu zza oceanu wydaje się nie nastręczać zbyt wielu problemów. Często też nie zdajemy sobie w ogóle sprawy z tego, że zakup samochodu bezpośrednio z USA może być tańszy, niż gdybyśmy wyszukali podobny model pośród ogłoszeń na polskich, czy europejskich portalach z aukcjami samochodowymi.

Na amerykańskich portalach aukcyjnych są przeważnie samochody powypadkowe, czy lekko uszkodzone, których w Stanach Zjednoczonych raczej nie opłaca się naprawiać z powodu wysokich kosztów. Dzieje się tak dlatego, iż rynek amerykański jest bardzo szeroki nasycony autami, które można kupić za niewielkie pieniądze.

Gdy zaczynamy szukać auta z USA spełniającego nasze wymagania to sam zakuj wydaje się być dość prosty. Wybieramy auto, licytujemy… ale co dalej? O tym już wspominaliśmy w naszych poprzednich artykułach. Sprawdź jak wygląda pełen proces importu auta z USA?

Ok. Wróćmy do meritum. Jest więc w czym wybierać! Mamy do wyboru kilkaset tysięcy samochodów każdej klasy, dowolnego wyposażenia, w różnych rocznikach i cenach.  Poszukiwanie wymarzonego modelu to zaledwie pierwszy krok do tego, by móc zasiąść za kierownicą własnych czterech kółek sprowadzonych ze Stanów Zjednoczonych.

Przypatrzmy się zatem na czym polegają licytacje zagranicznych samochodów i jak się przygotować do ewentualnego sprowadzenia wymarzonego auta.

 

Strony z aukcjami samochodów

Kiedy zaczniemy poważnie zastanawiać się nad kupnem samochodu z USA, najlepiej byłoby odwiedzić strony z aukcjami takich pojazdów. Nie szukajmy jednak w ciemno i wybierzmy sprawdzone, godne zaufania miejsca. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że nie zostaniemy oszukani i cała transakcja przebiegnie sprawnie oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami. Dwa największe portale prowadzące licytacje to IAAI oraz Copart.

iaai - licytacje aut z usaiaai.com

copart - auta z usa

copart.com

Oba są niekwestionowanymi liderami w branży importu samochód. Każda z firm działa na tym rynku już od wielu lat i słynie z bezpiecznych, rzetelnych transakcji sprawdzając, weryfikując oferty oraz przesiewając nieuczciwe licytacje. Na tych portalach kupować mogą zarówno klienci biznesowi, jak i prywatni.

 

Warto także sprawdzić portale takie jak (m.in. znajdziemy tam auta z Kanady):

sgi canada - zakup aut z kanady   impact canada auta z usa   salvage center - auta z usa licytacje

Jak rozpocząć licytację na portalu aukcyjnym?

Pierwszym krokiem do spełnienia naszego marzenia o posiadaniu amerykańskiego auta jest rejestracja na portalu aukcyjnym. Zasady rejestracji są jasne i klarowne, jednakże do sprawnego i bezpiecznego poruszania się po nich znać powinniśmy język angielski oraz mieć ogólną wiedzę na temat działania takich licytacji. Ponad to niektóre portale oczekują stosownych dokumentów potwierdzających, że występujemy rzeczywiście jako importer aut z USA.

 

Licytacja auta z USA

UWAGA! Bardzo łatwo przepłacić za wymarzone auto, zwłaszcza jeżeli nie do końca orientujemy się w działaniu portalu aukcyjnego. Zasady ich działania są odmienne od tych znanych z podobnych stron w Polsce i mogą być niejasne. Najlepiej poradzić się osoby, która ma już doświadczenie w tego typu licytacjach. Często okazuje się, że auta mają cenę minimalną, która jest nieosiągalna dla nas lub nasza konkurencja przebija zakup auta o kwoty, których także nie chcemy przeznaczyć na zakup. Pamiętajmy, że sam zakup auta to nie wszystko. Czeka nas jeszcze szereg innych opłat.

 

Aukcje samochodów ze Stanów Zjednoczonych

Nie każdy z nas jest specjalistą w zakresie mechaniki pojazdów, dlatego też warto przed przystąpieniem do licytacji zasięgnąć porady kogoś bardziej obeznanego w temacie. Licytowanego auta nie da się niestety obejrzeć „od tak”, dlatego też dobrze jest zrobić bardzo dokładne rozeznanie w stanie technicznym interesującego nas samochodu. Warto jest poznać możliwe usterki występujące w danym modelu samochodu oraz sprawdzić dostępność w Polsce części zamiennych do niego. Specjaliści z Seaside Cars z największą dbałością starają się zawsze przekazać maksymalnie precyzyjne informacje o potencjalnych kosztach napraw.

 

Finalizacja transakcji

Kiedy już uda nam się wylicytować upatrzony samochód, musimy zadbać o jego transport do Polski. Jest to trudne i kosztowne do załatwienia na własną rękę. Najkorzystniej jest powierzyć transport wyspecjalizowanym firmom, aby wszystko odbyło się bez problemów i zgodnie z przepisami oraz obowiązującymi zasadami importu aut z zagranicy. Firmy takie załatwią wszelkie formalności w naszym imieniu, a dzięki swemu doświadczeniu wynegocjują pożądane ceny oraz warunki przetransportowania auta. Oszczędzimy dzięki temu i czas, i pieniądze… a także nasze bezcenne nerwy ;)! Pamiętajmy o tym, że zazwyczaj samochody sprowadzane są najpierw do Niemiec, a stamtąd dopiero przewożone do naszego kraju.

 

Licytacja auta z USA przez Seaside Cars 

Niekiedy najwygodniejszą metodą wylicytowania auta, a następnie sprowadzenia go z zagranicy, jest usługa współpracy z importerem aut z USA. Brokerzy / importerzy to zewnętrzni nabywcy, którzy wyręczą nas w całym procesie aukcyjnym, jak również zajmą się sprowadzeniem auta do kraju. Oczywiście usługi takie pociągają za sobą dodatkowe koszta, jednakże możemy być pewni (o ile skorzystamy ze sprawdzonych firm), że zrobią to bez problemów i oszczędzą nam dużo czasu, jak również „papierkowej roboty” przy wypełnianiu niezbędnych dokumentów niezbędnych do przetransportowania auta z USA.

 

 

Chciałbyś sprawdzić jakie auto możesz kupić w USA oszczędzając nawet do 30% wartości? Zapraszamy do kontaktu => KLIK